S.C. Lancetti Transport SRL angajează contabil

Cerințe:

- studii superioare în economie, contabilitate-financiar;

- experiență minim 5 ani în domeniu;

- experiență în coordonarea unei echipe, având aptitudini de coordonare, spirit de echipă și bune abilități de comunicare;

- deține calitatea de expert contabil;

- cunoștințe solide în domeniul financiar-contabil, precum și despre legislația relevantă.

Responsabilități:

- coordonarea și organizarea activității departamentului financiar-contabil;

- întocmirea și verificarea registrelor contabile relevante (registru jurnal, inventar, registru evidență fiscală);

- verificarea corectitudinii și legalitatea întocmirii documentelor fiscale cu care se lucrează;

- verificarea lunara a registrelor contabile, asigurandu-se de corecta componentă a tuturor soldurilor din balanță;

- să se sigure că sunt depuse la timp formularele specifice în format electronic către ANAF;

- elaborarea rapoartelor interne către persoanele revelante (management, clienți)

Salariu motivant și bonuri de masă!

CV: angajari@lancetti.ro

Info: 0748-115.346

(anunț publicitar)

Urmăriți BIHOREANUL și pe Google News!