Procurorii DIICOT Bihor au reuşit performanţa să-i scape printre degete pe capii unei grupări de evazionişti care au dat bugetului de stat o gaură de 7 milioane euro.
E vorba de afaceriştii care coordonau activitatea lanţului de magazine electrocasnice Domo, arestaţi în luna martie, pentru care anchetatorii au uitat să ceară prelungirea măsurii în termenul prevăzut de lege.
Citeşte ce consecinţe a avut scăparea procurorilor, pe www.bihorel.ro!