Primăria Oradea merită felicitată pentru că, totuşi, pune preţ şi pe copacii oraşului.
În Rogerius, la capătul străzii Podului, pista pentru biciclişti ce străbate zona are o uşoară curbă pentru a ocoli un copac, care n-a fost doborât doar de dragul liniarităţii.
Aşadar, o bulină roşie pentru municipalitate!