Primarul Ilie Bolojan a rămas singur la conducerea municipalităţii. Biroul viceprimarului Mircea Mălan e gol de săptămâna trecută, liberalul luându-şi concediu de odihnă până pe 3 iunie pentru a-şi putea face campania electorală. 

Candidat la Consiliul Judeţean, Mălan bate zilnic cel puţin câte patru comune pentru a se întâlni cu localnicii, aşa că nu mai are timp să semneze actele din Primărie ori să inspecteze şantierele, cum a făcut până acum.

Nici celălalt vice, Huszar Istvan, candidat UDMR la funcţia de primar al municipiului, nu stă mai bine cu timpul. 

Citeşte continuarea, pe www.bihorel.ro!