Unificarea dintre Oradea şi Sînmartin, pentru care locuitorii oraşului şi comunei limitrofe vor fi chemaţi la referendum pe 10 mai, vizează relansarea turistică a zonei şi creşterea nivelului de confort al oamenilor. Un locuitor din Sînmartin nu a mai avut, însă, răbdare.

Citeşte mai departe, pe www.bihorel.ro!