Starea fostului campion de Formula 1 Michael Schumacher s-a înrăutăţit. Speriaţi de complicaţiile apărute, medicii din Grenoble au renunţat la încercarea de a-l scoate din comă.
Potrivit revistei germane Focus, doctorii francezi au luat decizia săptămâna trecută. Nici ei şi nici familia nu au dat detalii despre agravarea stării pilotului. Cert este că Schumacher este în comă din 29 decembrie, după ce s-a lovit grav la cap, pe o pistă de schi.
Acum trei săptămâni, medicii au început să îi reducă zona de anestezic, pentru a-l scoate treptat din comă, scrie Pro TV. Săptămâna trecută, fostul său coleg Felipe Massa a fost să-l vadă şi a declarat că Schumacher ar fi avut câteva reacţii în timpul vizitei sale.