Primăria a anunţat vineri că, începând de luni, 3 noiembrie, un nou tronson din strada Vlădeasa se închide, ca urmare a lucrărilor de reabilitare a reţelelor de apă şi canalizare menajeră.

"Comisia de circulaţie din cadrul Primăriei Oradea a aprobat închiderea totală a circulaţiei pe strada Vlădeasa, pe tronsonul B-dul Decebal până la strada Traian Blajovici. Solicitarea a venit din partea SC Gavella Com SRL, care desfăşoară acolo lucrări de reabilitare a reţelelor de apă şi canalizare menajeră", arată comunicatul.

Documentul menţionează că circulaţia în zonă se va închide pentru 30 de zile, urmând să se reia pe 1 decembrie.

"Primăria Oradea mulţumeste pe aceasă cale participanţilor la trafic pentru înţelegere", arată comunicatul.