Electrocentrale Oradea a anunţat că mai multe străzi din zona Parcului 1 Decembrie vor fi afectate de sistarea distribuirii agentului termic, miercuri, din cauza unor reparaţii.

Astfel, locuitorii de pe străzile Sucevei, Avram Iancu, Mihail Kogălniceanu, Mihai Viteazul, Traian Moşoiu şi, respectiv, cei situaţi în zona intersecţiei Vasile Alecsandri cu Parcul 1 Decembrie, vor rămâne fără apă caldă la robinete, deoarece trebuie rezolvată o avarie la racordul termic primar de pe strada Mihai Viteazul.

Furnizarea apei calde va fi reluată în cursul zilei, după terminarea lucrărilor.

Alexandru Laslău