La jumătate de an de când a divorţat de Ştefan Bănică Jr., Andreea Marin pare că îşi reface viaţa.

Presa tabloidă susţine că vedeta ar avea un nou iubit, un medic turc. Tuncay Ozturk este specialist fizioterapeut şi osteopat în Istanbul.

Andreea Marin nici nu a confirmat zvonurile, nici nu le-a infirmat. "Nu îmi doresc să vorbesc despre viaţa mea privată, vă rog să nu vă supăraţi. Consider că e firesc că la un moment dat viaţa să meargă mai departe, atât pentru mine, cât şi pentru tatăl copilului meu. Însă nu simt nevoia să justific nimic din ce se întâmplă în viaţa mea intimă, dacă se întâmplă! E dreptul meu să fiu un om discret", a declarat Andreea.