Din 1 martie, Biblioteca Universităţii din Oradea îi penalizează pe cei care uită să returneze cărţile, studenţi şi profesori deopotrivă. Penalizarea e de 50 de bani pe zi, suma fiind stabilită de Senatul universitar. Numai că, din exces de zel, directoarea bibliotecii, Florica Ujoc, a vrut să aplice amenzi şi retroactiv.

Să vedeţi ce-a ieşit... pe www.bihorel.ro