Din 1 martie, Biblioteca Universităţii din Oradea îi penalizează pe cei care uită să returneze cărţile, studenţi şi profesori deopotrivă. Penalizarea e de 50 de bani pe zi, suma fiind stabilită de Senatul universitar. Numai că, din exces de zel, directoarea bibliotecii, Florica Ujoc, a vrut să aplice amenzi şi retroactiv.
Taxă pentru uituci
1 Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.
Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
trist dar adevarat
Oare toti sefii din UNIV.ORADEA sunt asa de competenti precum doamna directoare a bibliotecii. Destul de rau.
Postat 13 Martie 2013, 15:56 de ts
0
0
Raporteaza