Legea antifumat continuă să facă victime. Actorii "vicioşi" ai Teatrului Regina Maria nu-şi mai pot satisface setea de tutun în fumoarul situat la parter, până nu demult unul dintre locurile lor preferate. 

Ca să nu-i lase chiar în bătaia vântului şi-a ploii, conducerea Teatrului a aprobat impovizarea unui spaţiu semiînchis cu paravane din lemn chiar lângă intrarea actorilor, care a fost dotat chiar şi cu o bancă şi două scrumiere.

Citeşte mai departe, pe www.bihorel.ro!