Locuitorii de pe mai bine de 30 de străzi din Oradea rămân, de luni seară, începând cu ora 21, fără apă caldă.
Deşi întreruperea este necesară "pentru efectuarea unor lucrări planificate la reţeaua termică primară, în zona străzii Horea", anunţul a fost făcut abia luni seară.
"Se întrerupe furnizarea apei calde pentru consumatorii alimentaţi din punctele termice 809, 820, 825, 826, 831, 850 şi 862. Sunt afectaţi şi consumatorii alimentaţi prin intermediul punctelor termice proprii situaţi în zonele Col. I. Buzoianu, Avram Iancu, Muşcatei, H. Imre, Titu Maiorescu, Sucevei, M. Kogălniceanu, Mihai Viteazu, Garoafei, Ulmului, C. Bolliac, Bistriţei, Făgăraşului, St. Zweig, Muzicii, Traian Vuia, Anatole France, Sextil Puşcariu, Nicolae Olahus, Horea, Cloşca, Crişan, Albacului, Constantin Tănase, Coziei, Gh. Topârceanu, Alexandru Voievod, G. Mociulski, Feldioarei, Grigore Ureche, Atelierelor", se arată în comunicatul de presă transmis de Termoficare.
Reprezentanţii companiei estimează că furnizarea apei calde se va relua miercuri, 20 aprilie, începând cu ora 6.
"Ne cerem scuze pentru disconfortul creat şi vă asigurăm că echipele noastre de intervenţie vor face tot posibilul pentru a reduce la minim timpul necesar remedierii problemei apărute", mai arată informarea.
Pentru informaţii suplimentare, clienţii Termoficare pot suna la dispeceratul de urgenţă TelVerde 0 800 070 800 (număr apelabil gratuit din toatate reţelele fixe şi mobile).