De la începutul lunii noiembrie, pe linia de autobuze 14 a circulat şi un vehicul electric fabricat în Cehia, trimis spre testare în mai multe oraşe din România, inclusiv în Oradea.
Directorul Csuzi Istvan s-a declarat mulţumit de consumul autobuzului, dar nu şi de cheltuielile de mentenanţă, schimbarea acumulatorilor o dată la 3-4 ani putând costa chiar şi 200.000 euro.
Citeşte ce a păţit autobuzul pe traseu şi vezi FOTO, pe www.bihorel.ro!