Deputatul Szabo Odon se ţine de basme. Politician şi tată a cinci copii, deci obişnuit să povestească, săptămâna trecută parlamentarul le-a ilustrat jurnaliştilor ruperea relaţiilor dintre UDMR şi europarlamentarul Laszlo Tokes folosindu-se de un basm popular maghiar. "Vorba poveştii: O singură dată a fost târg de câini la Buda!"...
Tokes, câinele şi Buda: Deputatul Szabo Odon se ţine de basme
1 Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.
Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
bodon
Nu i de inteles Tokes cum mai sta de vorba cu udmraiu ,cu oameni de nimica,si de interes,?
Postat 15 Februarie 2014, 14:57 de dezso
0
0
Raporteaza