Echipa naţională de fotbal a României a câştigat, sâmbătă seara, în deplasare meciul disputat cu naţionala Insulelor Feroe din cadrul preliminariilor Campionatului European din 2020.

Partida s-a încheiat cu scorul de 0-3, două dintre golurile tricolorilor fiind înscrise de fotbaliştii bihoreni George Puşcaş şi Claudiu Keseru.

Prima reuşită a meciului a venit abia în minutul 74, când Stanciu i-a dat o pasă bună lui Puşcaş, care a înscris.

Golul al doilea a fost marcat în minutul 83, când, după o pasă a lui Ianis Hagi, Keşeru a combinat cu Mitriţă, acesta din urmă a trimis în poartă.

Ultima reuşită a partidei i-a aparţinut orădeanului Claudiu Keşeru, în minutul al patrulea de prelungiri. Din păcate, acesta s-a şi accidentat.

Pentru "tricolori" urmează disputa cu Norvegia, de marţi, 15 octombrie.