Anul trecut, când în toată ţara au fost blocate proiectele cu finanţare europeană realizate pe axa POSDRU - Programul Operaţional Sectorial pentru Dezvoltarea Resurselor Umane, au existat probleme mari şi la Oradea. Mai precis, la Inspectoratul Şcolar, unde fostul şef, PDL-istul Dorel Luca, era acuzat că s-a pus abuziv manager în toate proiectele instituţiei.

Citeşte de ce ar urma să-i plătească IŞJ Bihor lui Luca 70.000 de lei, pe www.bihorel.ro!