Scandalul iscat de noul proiect pentru reabilitarea Pieţei Unirii, finalizat recent la comanda municipalităţii de către arhitectul clujean Horea Gavriş, pare să nu mai aibă sfârşit. Deşi nu prea se cade, corul contestatarilor e condus de arhitectul Cristian Puşcaş, PDL-istul care, după demisia lui Dorin Corcheş din acest partid, are toate şansele să ocupe de luna viitoare locul acestuia în Consiliul Local.
Uite cine vorbeşte! Proiectul arhitectului Cristian Puşcaş pentru Piaţa Unirii, pe locul 8 din... 7 lucrări înscrise
5 Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.
Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
...
Dupa 23 de ani apare din nou ideea "noi muncim, nu gandim!".
Postat 08 Iulie 2013, 10:41 de AB
0
0
Raporteaza
cantarea Romaniei!
bihorel tata, stim ca ironia dumitale e pe bani si nu gratuita. in al 2-lea rand, mi se pare normal ca cineva care are o alta parere sa si-o sustina. omu a facut un proiect care nu a fost acceptat de o comisie cu gradul ei de subiectivism. a avut proiectul lui, bun sau rau, este indrituit sa-l critice pe acesta cu argumente. mataluta ramai acelasi cantaret de partid.
Postat 08 Iulie 2013, 10:28 de gheorghe
0
0
Raporteaza
@oradean
ma, incapabilule, vrei o mie de dezbateri dar tu esti pe ultimul loc. lasa gargara ca daca stam dupa toti loseri asa cum esti tu unul, nu se mai face niciodata nimic (ceea ce te-ar bucura foarte tare).
Postat 08 Iulie 2013, 04:19 de reabilitare
0
0
Raporteaza
bihoreanul tot mai penibil cu pupincurismul lui...
nu mai periati atat municipalitatea ca deveniti penibili si la cei care apreciem ce s-a facut bun pentru oras. piata unirii e proiectulc are nu are voie sa dea gres si e normal sa fie dezbatut din pacate poate fi si contestat la cat de prost se prefigureaza a iesi lucrurile. vom ajunge sa fie batjocorita si Piata Unirii la fel cum a fost batjocorita Republicii, iar voi ca presa va vindeti epntru doi lei si nu va ganditi ca va vor intreba copii vostri de ce centrul orasului nostru e kitch... ce veti rapsunde : stii tati era pupincurist atunci si nu a zis nimic de aia a iesit asa...
Postat 07 Iulie 2013, 16:57 de oradean
0
0
Raporteaza
PDL care nu mai e ...
... Udrea care ne bantuie ...
Postat 07 Iulie 2013, 13:32 de Ghilea
0
0
Raporteaza