Incident mai puţin obişnuit săptămâna trecută la Curtea de Apel Oradea, unde o gaşcă de hoţi a apărut în faţa judecătorilor ca să-şi primească pedeapsa finală şi definitivă pentru faptele comise. Chemat să-şi spună ultimul cuvânt, unul dintre spărgători, Nistor Lunkui pe numele lui, a venit cu o doleanţă mai puţin obişnuită.

Citeşte despre ce a fost vorba, pe www.bihorel.ro!