Administratorul Parcului Bălcescu, SC Murray Press, organizează, sâmbătă şi duminică, respectiv pe 23 şi 24 iulie, o nouă ediţie a târgului de antichităţi.
Până acum şi-au anunţat prezenţa circa 30 de expozanţi din Bihor şi judeţele învecinate.
Pasionaţii vor putea să admire şi să cumpere bibelouri, statuete, lampadare, monede vechi, argintărie, tablouri, bijuterii, ceasuri, cărţi, precum şi piese de mobilier. Târgul de obiecte antice va fi deschis sâmbătă şi duminică între orele 8 şi 20.
De asemenea, ca de obicei, în Parcul Bălcescu se vor vinde mititei, grătare, bere, iar copiii vor putea să se distreze pe tobogane gonflabile şi jocuri instalate aici.