Preluarea conducerii societăţii Termoficare de către administratorul special al Electrocentrale, Stănel Necula, s-a lăsat cu o economie drastică la consumul de carburanţi. Şi asta nu pentru că s-ar fi redus raţia ori numărul de kilometri permis.
Explicaţia? După modelul aplicat anterior la CET, Necula a ordonat montarea de aparate GPS pe maşinile firmei şi, având în vedere că societatea de termoficare deserveşte doar consumatori din municipiu, a dispus că orice ieşire în afara oraşului să se facă doar cu aprobarea sa.
Citeşte cu cât s-a redus consumul de carburanţi, pe www.bihorel.ro!