Ultima etapă a sezonului pentru echipa de volei masculin LPS Bihorul Atletic Oradea a avut ca punct de desfăşurare sala UMF din Târgu Mureş, iar ca adversar echipa de pe locul VII, Torpi.

Meciul a fost câştigat fără emoţii de orădeni, care s-au impus în 56 de minute de joc cu 3-0 (25-21, 25-11,25-12). Doar primul set le-a creat ceva probleme, când de la 20-11 gazdele au făcut 7 puncte, în timp ce oaspeţii au punctat doar o dată şi scorul se duce la 21-18, dar time-out-ul cerut de pe bancă pune lucrurile în ordine şi setul se încheie, după 22 de minute. Seturile II şi III au decurs fără incidente şi chiar dacă oaspeţii rulează tot lotul avut la dispoziţie reuşesc să îi ţină la distanţă pe amfitrioni.

Au jucat: Emil Lung (căpitanul echipei), Andrei Achimescu, George Drăgan, Moisa Abrudan, Adrian Holhoş, Andrei Crişan şi Sebastian Chereji (libero), pe parcurs intrând Bogdan Nan şi Alin Jugan.

Celelalte rezultate: Vâlcea - Cluj 0-3, Timişoara - Câmpia Turzii 3-0 şi Arad - Caransebeş 1-3, Dejul a stat.