CSM Frigo Conti Oradea n-a avut nicio emoţie în partida disputată acasă, la Bazinul Olimpic, în Interliga, cu Ujpest Budapesta, echipa orădeană reuşind să se impună cu scorul de 17-10 (3-1, 4-2, 3-3, 7-4).

Jocul s-a dovedit unul mai mult decât uşor pentru gazde, Ujpest nereuşind să echilibreze jocul decât în sfertul trei. Cei mai prolifici marcatori au fost Kincses Attila (CSM), respectiv Kotsidis (Ujpest), ambii cu câte patru goluri.

Orădenii au făcut un ultim sfert fabulos, în care au marcat la fiecare atac, reuşind nu mai puţin de şapte goluri. În precedenta partidă, CSM Oradea a remizat în deplasare cu Kosice, scor 9-9.

Marţi, de la ora 18, la Bazinul Acoperit „Crişul", CSM va întâlni pe Szeged, într-un nou meci din Interliga.