Circa 100 de ecologişti orădeni au sărbătorit Ziua Roşiei Montane joia trecută, în cafeneaua Moszkva, având în program vizionări de filme, concerte cu artişti orădeni, un număr de magie şi un mini-târg de produse de tot felul, menit să adune fonduri pentru campania anti-cianuri. Totul, însă, sub supravegherea Poliţiei!

Aflaţi de ce i-au urmărit poliţiştii pe ecologişti, pe www.bihorel.ro!