FC Bihor a încasat-o rău de tot de la Dacia Mioveni în ultimul joc oficial din 2009, pe teren propriu, scor 2-4. Orădenii au reuşit să marcheze încă din minutul 4, dar în propria poartă, prin Adam Achim, la o acţiune a lui Enache. Un penalti provocat de acelaşi Achim a făcut ca tabela să indice 0-2 după ce ex-orădeanul Ayza a transformat fără probleme.

După ceva mai mult de o jumătate de oră de joc era deja 0-3 Miulescu reuşind să reia cu capul după o lovitură de colţ. Scorul a luat proporţii după pauză când Enache a lobat mingea peste Paul. Legiunea tânără a Bihorului a mai redus din umilinţă graţie dublei reuşite de Florin Pop, ambele reuşite fiind exrem de frumoase şi se contabilizează la "impresia artistică". FC Bihor ajunge la -10 în clasamentul adevărului iar situaţia devine de-a dreptul disperată.

FC Bihor - Dacia Mioveni 2-4 (0-3)

Stadion: "Iuliu Bodola"; timp: înourat; gazon: bun; spectatori: câţiva

Au marcat: Fl. Pop 59, 82 / A. Achim 4 - ag, Ayza 12 (p), Miulescu 32, Enache 52

FC Bihor: Paul - Ţârcă, Letan, Tânc, A. Achim - Fl. Pop, Filip, Novak (76 C. Dianu), Andor- Lukacs (33 Balla 54 S. Ban), Lobonţ. Antrenor: Ovidiu Lazăr.

Dacia Mioveni: Ilie - Miulescu (84 Huzuneanu), Olteanu, Năuiu, Vladu - Lircă (90 Nila), Săndulescu (62 Stoica), Nistor, Coşereanu - Ayza, Enache. Antrenor: Nicolae Bratu.

Arbitri: Cristian Balaj (Baia Mare) - Szekely Zoltan (Baia Mare), Adrian Vidan (Bucureşti). Arbitru de rezervă: Eugen Gheorghioiu (Timişoara); observatori: Nicolae Grigorescu şi Petre Mehedinţu (ambii din Timişoara).