Rămasă fără puţinele feţe cunoscute - adică Mircea Matei, Marton Attila şi Sorin Borza, care s-au retras din prim-plan din diferite motive -, filiala judeţeană a PMP-ului are o nouă conducere, formată exclusiv din anonimi.
Preşedintele Alin Puşcău, secretarul general Vlad Bora şi vicepreşedinta Ioana Tamaş au organizat săptămâna trecută prima conferinţă de la alegerile interne, unde au vorbit despre teme naţionale, precum creşterea economică, despre faptul că militează pentru "o altfel de politică", dar l-au şi vorbit de rău pe fostul preşedinte interimar Sorin Borza, spunând că acesta practica în interiorul organizaţiei "politica lui Petru Filip", adică una în care părerile celorlalţi nu contează.
Citiţi mai mult, pe Blogul lui Bihorel!