Şcoala de arte "Francisc Hubic" invită orădenii să-i treacă pragul, joi, în cadrul unei noi ediţii a Zilei porţilor deschise.
Evenimentul este programat între orele 16 şi 19 la sediul din strada Moscovei nr. 5, iar curioşii vor putea să vadă cum se desfăşoară activitatea şcolii de arte.
Anual, Şcoala "Francisc Hubic" pregăteşte circa 400 de cursanţi talentaţi şi organizează o serie de evenimente artistice, precum concerte şi festivaluri. Câţiva dintre absolveţii instituţiei de învăţământ sunt Renata Tolvai, Răzvan Chebeleu, Natalia Selegean, Robert Patai şi Anca Căuş.