Orădenii care locuiesc pe 15 străzi din cartierele Velenţa şi Nufărul vor rămâne pentru două zile fără apă caldă.
Sistarea serviciilor se va face de miercuri dimineaţă până joi seară şi este impusă de lucrările pregătitoare pentru înlocuirea conductelor vechi din Velenţa.
Investiţiile fac parte din cea de-a doua etapă de reabilitare a reţelor de termoficare, demarată în primăvară.
Potrivit unui comunicat al societăţii de termoficare, situaţia va afecta consumatorii, inclusiv cei cu punct termic propriu, care locuiesc pe străzile Alexandru Andriţoiu, Liliacului, Prieteniei, Războieni (zona Gara Velenţa), Căii Ferate, Piaţa Nucetului (Cartierul Prima), Eforiei, Ţiglarilor, Nufărului, Constantin Nottara, Lanului, Agricultorilor, Narciselor, Grigore Moisil, Francisc Hubic şi adiacente până la Universitatea Emanuel.