Timp de trei zile, în perioada 17-20 februarie baza sportivă CSM Oradea Tenis Club a găzduit întrecerile ediţiei din acest an a Cupei CSM Oradea la tenis, o competiţie care a fost rezervată categoriilor de vârstă de 10 şi 12 ani, masculin şi feminin, la probele de simplu.

În urma desfăşurării întrecerilor, învingători au fost doi orădeni, un timişorean şi o sportivă din Salonta.

La categoria de vârstă de 10 ani s-au impus orădenii. Astfel, la masculin concursul a fost adjudecat de Sergiu Onica de la CS Sănătatea Oradea, în timp ce la feminin a triumfat Beatrice Boico de la CSM Oradea.

La categoria de vârstă de 12 ani, la masculin a câştigat William Batori de la CS Helios Timişoara, în timp ce la feminin s-a impus Mara Elena Marincean de la CS Metalul Salonta.

Turneul s-a desfăşurat pe zgură, în balon, iar întrecerile au reunit 37 sportivi, dintre care 11 au reprezentat clubul gazdă, CSM Oradea.