La doar o zi după jocul de acasă cu arădenii de la Cermei, fotbaliştii de la CA Oradea s-au deplasat miercuri la Timişoara, unde au susţinut al treilea joc de verificare din această vară şi unde au cedat cu 0-4, exact aşa cum s-a întâmplat şi săptămâna trecută cu Ripensia.

De această dată, elevii antrenorului Florin Fărcaş au evoluat la Timişoara, în compania celor de la SS Politehnica.

Desfăşurat pe Stadionul Dan Păltinişanu, jocul a scos în evidenţă diferenţa de eşaloane dintre cele două combatante, gazdele fiind o formaţie fruntaşă de liga a II-a, în timp ce CAO se regăseşte în eşalonul al III-lea. De asemenea, în diferenţa de scor, 4-0 în favoarea bănăţenilor, s-a văzut şi starea avansată a pregătirilor echipei SS Politehnica, o formaţie care va debuta în noul sezon oficial la sfârşitul acestei luni.

"Alb-violeţii" au deschis scorul în minutul 9, când a marcat Bîrnoi, după care, în minutul 39 Zaluschi a înscris pentru 2-0.

În repriza a doua timişorenii au mai marcat de două ori, prin Haţegan, în minutele 60 şi 70.

Chiar dacă nu au înscris, orădenii au avut însă şi ei ocaziile lor, pe care însă le-au irosit, prin Gunie şi Cîrjan, ambii de două ori.

Antrenorul Florin Fărcaş a aliniat în jocul de miercuri de la Timişoara formula de echipă: C. Verdeş (min. 46 Barabaş) – R. Gunie, B. Mintaş (min. 65 Al. Popa), C. Letan (min. 70 Cr. Urbanowski), L. Ioviţă (min. 70 Akman) – G. Cherman (min 65 D. Stan), R. Ardelean (min. 65 M. Kovacs) – C. Roşu (min. 46 D. Marina), D. Cîrjan (min. 46 Al. Lezeu), Fl. Chitaş (min. 65 Fl. Porumb) – A. Gheorghiţă (min. 46 Şt. Meşter).