Fotbaliştii de la CA Oradea şi-au luat revanşa după eşecul din primul joc amical al verii. Marţi, la Stadionul "Iuliu Bodola", elevii antrenorului Florin Fărcaş s-au impus exact cu acelaşi scor cu care au pierdut vineri la Timişoara, cu Ripensia, 4-0.

De această dată, "alb-verzii" au întâlnit echipa de liga a III-a Gloria Lunca Teuz Cermei, pe care au întrecut-o, la o diferenţă de patru goluri, după ce şi la pauză conduceau cu 2-0.

Scorul a fost deschis de Cosmin Letan, în minutul 16, când a transformat un penalty, obţinut de Constantin Roşu.

Apoi, în minutul 30, stafful tehnic orădean a efectuat mai multe schimbări, pentru ca în minutul 38 Benţe să majoreze scorul, înscriind din trei metri, după ce Daniel Cîrjan a trimis în transversală, din lovitură liberă.

În partea a doua, în minutul 60, tehnicianul Florin Fărcaş a efectuat din nou mai multe schimbări, iar zece minute mai târziu, Ştefan Meşter a marcat pentru 3-0.

Scorul final, 4-0 pentru CA Oradea, l-a stabilit Bogdan Mintaş, care a înscris cu capul, după o lovitură de colţ, în minutul 77.

Echipa completă utilizată de CAO în prima repriză: Barabaş – Al. Popa, Letan (min. 30 D. Stan), Benţe – R. Ardelean (min. 30 G. Cherman), E. Akman – C. Roşu (min. 30 Bozsik), Al. Lezeu (min. 30 D. Cîrjan), D. Marina (min. 30 Chitaş) – Porumb (min. 30 Gheorghiţă).

În repriza a doua, pentru orădeni au evoluat: Verdeş – Cr. Copil (min. 60 Urbanowski), Al. Popa (min. 60 Mintaş), D. Stan (min. 60 M. Kovacs), Ioviţă – G. Cherman (min. 60 R. Săutiuţ), Akman (min. 60 R. Gunie) – Bozsik (min. 60 Abrudean), D. Cîrjan (min. 60 M. Balint), Chitaş (min. 60 Chindlea) – Gheorghiţă (min. 60 Meşter).