Cea de-a 11-a etapă a campionatului Ligii a III-a, Seria a 10-a, a opus vineri cele două echipe bihorene, Lotus Băile Felix şi Crişul Sântandrei, care s-au întâlnit la Sânmartin, pe terenul primei echipe.

Dacă în turul campionatului cei de la Lotus s-au impus pe terenul echipei din Sântandrei, de această dată Crişul şi-a luat revanşa şi a câştigat în deplasare cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat în minutul 23 de Robert Popescu.

Partida nu a fost una spectaculoasă, poate şi din cauza vremii potrivnice, ce a făcut ca jucătorii celor două echipe să nu se poată exprima la adevărata valoare.

Unicul gol al întâlnirii l-a reuşit Popescu, din pasa lui Hora.

În repriza secundă, gazdele de la Lotus au încercat să revină şi să înscrie măcar golul egalizator, dar nu au reuşit acest lucru, astfel au cedat la limită jocul, ajungând la cea de-a doua înfrângere din retur.

Astfel, dacă în turul campionatului echipa din Sânmartin a pierdut un singur joc, în primele două etape ale returului cei de la Lotus au consemnat tot atâtea înfrângeri.

De partea cealaltă, Crişul Sântandrei a ajuns la al patrulea succes şi a urcat pe locul 6 al ierarhiei.

În etapa viitoare, vineri, 10 noiembrie, ora 14, Lotus Băile Felix va juca în deplasare cu Sănătatea Cluj, iar, sâmbătă, 11 noiembrie, de la aceeaşi oră, Crișul Sântandrei o va primi pe teren propriu pe CSM Victoria Carei.

Lotus Băile Felix – Crişul Sântandrei 0-1 (0-1)

A marcat: Gheorghe Robert Popescu (min. 23)
Lotus: A. Barabaș – S. Cucu, Sg. Oltean, D. Lupșe, M. Arsene – D. Ciurcui, D. Gheban (min. 83 Al. Pintea) – D. Sala (min. 46 Cr. Urbanowski), G. Gitye (min. 66 D. Ghiță), V. Costea (min. 46 D. Duma) – R. Tămaș (min. 80 M. Negru). Antrenor: Cosmin Bodea
Crișul: C. Verdeș – L. Hadade (min. 83 D. Maghiar), R. Turcan, Cr. Oros, S. Gondor, C. Trip (min. 73 R. Pop), A. Achim, P. Chiș-Toie (min. 89 R. Pașca), L. Prundaru (min. 46 R.Baciu), I. Hora (min. 89 C. Ntchinda) şi R. Popescu. Antrenor: Gheorghe Ghiț