Echipa CS II Oşorhei a promovat în Liga a IV-a Bihor la fotbal, după ce a învins clar, sâmbătă, la Sîntandrei, cu scorul de 5-0, formaţia Unirea Livada.

Meciul a opus echipele situate pe locul II în cele două serii ale Ligii a V-a şi s-a desfăşurat după ce formaţia FC Hidişel a fost exclusă din Liga a IV-a, pentru a completa locul liber lăsat de aceasta.

Partida, ce a reunit câteva sute de spectatori în tribună, a fost dominată clar de CS II Oşorhei, care la pauză conducea deja cu 2-0, după ce a deschis scorul încă din minutul 2.

Apoi, în partea a doua, cei de la CS II Oşorhei s-au desprins şi au încheiat cu o victorie la scor, 5-0.

Jucătorul Praja a reuşit o dublă în acest meci.

CS II Osorhei – Unirea Livada 5-0 (2-0)

Stadion: Sîntandrei, spectatori: aproximativ 200

Marcatori: Chişvasi B. 2, Ciorba F. 16, Vaida 53, Praja B. 79, 86

Cartonaş roşu: Beudean (Unirea), în min. 80, pentru oprirea unei situaţii iminente de gol

CS II: Negruţ (54 Nicoară) – Puşcaş (70 Mihalca), Filimon, Cora (84, Lerenţiu), Chiş, Ciorba, Vaida, Suciu (67 G. Antal), Boka, Praja, Chişvasi (64 B. Abrudan). Antrenor: Petrică Gabor.

Unirea: Câmpan – Iancu (26 Buda), Beudean, Bot Cr. (54 Cearnău), Maxim, Sabău, Jurcuţ, O. Varodi, Creţ, Rus Gh., Pele. Antrenor: Sorin Cigan, secun: Adrian Tătar.

Arbitri: Rareş Vidican - Radu Pascu şi Rareş Lakatoş. Al patrulea oficial: Laurenţiu Danşa. Observatori: Valer Vancea şi Gheorghe Rusu.