Fotbaliştii echipei bihorene CS Oşorhei şi-au continuat miercuri seria jocurilor amicale de verificare din această iarnă. Elevii antrenorului Călin Cheregi au evoluat în deplasare, pe terenul echipei CS Ineu, o altă echipă de Liga a III-a.

La capătul unei dispute echilibrate, arădenii s-au impus cu scorul de 1-0, după ce şi la pauză conduceau cu acelaşi scor, printr-un gol marcat în minutul 35.

Meciul s-a jucat pe un vânt foarte puternic, iar conform antrenorului Călin Cheregi, jucătorii săi au resimţit oboseala acumulată în cantonament. "Per ansamblu, sunt mulţumit însă de evoluţia jucătorilor, nu m-a interesat rezultatul şi suntem încă în faza de acumulări fizice", a mai declarat tehnicianul.

Antrenorul Călin Cheregi a trimis în teren de la început următoarea echipă: Hava – Borşa, Pintea, David, Cornea – Hosu, Cuc, Ov. Popa, Chiş – Todea şi S. Pop. Pe parcurs au mai fost introduşi şi: Kiraly şi Hyged - portari; S. Ban, Suciu, Terebenţ, Lerincziu, Costea, Balog, Selegean, Chirilă, Boka şi Chişvasi.

În următoarea partidă, sâmbătă, la Salonta, CS Oşorhei va întâlni liderul clasamentului din Liga a IV-a Bihor, CS Diosig.