Campionatul Ligii a IV-a Bihor la fotbal a continuat în weekend, cu jocurile etapei a 5-a.

Formația CSC Sânmartin s-a impus și de această dată și rămâne pe prima poziție a calasamentului, cu punctaj maxim.

Campioana ultimei ediții a evoluat în deplasare, cu CS Oșorhei, unde a reușit să obțină victoria în minutele de prelungire, mai exact în mimnutul 90+3, când Tiponuț a marcat pentru 2-1.

Victorii în deplasare au repurtat în această etapă și formațiile orădene FC Universitatea, care s-a impus cu 2-0 la Beiuș, și CAO 1910, victorioasă cu scorul de 3-1 pe terenul celor de la CS Diosig.

Scorul etapei l-a realizat însă Unirea Valea lui Mihai, care a îtrecut cu 5-1, pe teren propriu, echipa CSO Ștei.

Remizând în deplasare, cu 1-1, pe terenul celor de la CS Săcueni, Unirea Livada a acumulat 11 puncte și rămâne pe poziția a II-a a clasamentului.

Etapa viitoare va avea loc în perioada 29-30 septembrie și va programa meciurileCS Mădăras - CS Diosig Bihardioszeg, CSC Sânmartin - CSM Olimpia Salonta, Crişul Aleşd - Club Sportiv Oşorhei, Unirea Livada - CSC Dacia Gepiu, Crişul Sântandrei - CS Săcueni, CSO Ştei - CS Viitorul Borş, FC Universitatea Oradea - CS Unirea Valea lui Mihai și ACS CAO 1910 Oradea - CS Bihorul Beiuş.

Iată însă rezultatele și marcatori etapei a 5-a din Liga a IV-a Bihor la fotbal:

CS Bihorul Beiuş - FC Universitatea Oradea 0-2 (0-0)

Marcatori: Bundea 66, Gavrilaş 90

Olimpia Salonta - CS Mădăras 1-0 (0-0)

Marcator: Perţ 27

Viitorul Borş - Crişul Sântandrei 1-1 (0-0)

Marcatori: S. Zadori 90+5 / C. Lascu 13

CS Diosig - CAO 1910 Oradea 1-3 (0-2)

Marcatori: S. Ianc 47 penalty / Bartok 6, Haş 18, Sg. Ciocan 76

Unirea Valea lui Mihai - CSO Ştei 5-1 (3-1)