Echipa de polo pe apă CSM Oradea se pregătește pentru un meci important în deplasare, vineri, 13 martie, de la ora 17:30, împotriva formației Rapid București, în cadrul Superligii Naționale.
Partida se va desfășura la Bazinul Giulești din București și marchează începutul unei perioade încărcate pentru gruparea orădeană.
Antrenată de Petar Kovacevic și Ciprian Cîmpianu, CSM Oradea va avea trei meciuri dificile între 18 și 28 martie, printre care o dublă decisivă în EuroCup, dar și întâlniri grele în campionatul intern, care pot influența poziționarea în clasament și tabloul play-offului Superligii.
Programul complet al echipei până la sfârșitul lunii martie:
- 13 martie, ora 17:30 – Superliga: Rapid București, Bazinul Giulești
- 18 martie, ora 19:30 – EuroCup: BVSC Manna, BVSC-Zugló Uszoda
- 19 martie, ora 19:00 – Superliga: Politehnica Cluj, Bazinul Ioan Alexandrescu
- 23 martie, ora 20:00 – Superliga: Steaua București, Bazinul Steaua
- 28 martie, ora 19:00 – EuroCup: BVSC Manna, Bazinul Ioan Alexandrescu
După aceste partide, echipa va face o scurtă pauză pentru Cupa Mondială, dedicată echipelor naționale, iar play-offul Superligii și fazele finale ale EuroCup vor continua în aprilie și mai.
CSM Oradea pornește astfel într-o perioadă intensă, cu meciuri care pot consolida poziția echipei atât pe plan intern, cât și internațional.