Poliţia Locală a închis vinerea trecută clubul Valentine’s, din Bulevardul Decebal 66/A pentru a doua oară în ultimele luni. Localul a fost oprit să mai funcţioneze pentru nedeţinerea autorizaţiei de desfăşurare a activităţii de alimentaţie publică eliberată de Primărie.

"Clubul Valentine’s a primit o primă dispoziţie de închidere în urma unui control efectuat în urmă cu două luni, dar a fost redeschis pe o altă firmă, care la rândul ei a primit dispoziţie de suspendare a activităţii comerciale începând din 13 mai", a declarat Cristian Beltechi, directorul Poliţiei Locale Oradea.

Societatea comercială Ştefblag SRL, care deţine localul, a fost amendată contravenţional, acesta urmând să rămână închis până la data intrării în legalitate.

Din verificările făcute în teren de agenţii poliţiei locale în zilele următoare deciziei de suspendare a activităţii a reieşit că localul a rămas închis.

Potrivit reprezentanţilor Poliţiei Locale, controalele pentru identificarea localurilor care funcţionează fără a avea autorizaţie de desfăşurare a activităţii de alimentaţie publică eliberată de Primărie vor continua şi în perioada următoare.