Atacantul bihorean George Puşcaş a debutat sâmbătă la noua sa echipă, Reading, susţinând şi primul joc din liga secundă a campionatului englez de fotbal.

Sâmbătă, în cadrul celei de-a doua etape din Championship, Reading a evoluat în deplasare, pe terenul celor de la Hull City. Gazdele s-au impus cu 2-1, dar de când a intrat pe teren, George Puşcaş şi-a pus amprenta pe jocul echipei sale.

Atacantul bihorean a început pe banca de rezerve şi a intrat la începutul reprizei a doua, în minutul 46, când gazdele conduceau cu 2-0.
Cu Puşcaş în teren, Reading a reuşit să înscrie, în minutul 66, prin Lucas Joao.

Apoi, tânărul internaţionalul român a ieşit la rampă în minutul 74, când a avut o ocazie uriaşă, după ce a pătruns în careu, dar a tras în portar.

Ulterior, în minutul 80, Puşcaş a tras în plasa laterală, iar în minutul 85 a trecut pe lângă primul gol în Anglia, când a reluat în bară din apropiere.

Citeşte şi:

A semnat cu Reading: George Pușcaș a fost cumpărat de la Inter Milano pentru 8 milioane de euro (FOTO / VIDEO)