Pugiliştii clubului Crişul Oradea s-au întors cu două medalii de bronz de la întrecerile Cupei României de juniori, competiţie care s-a desfăşurat în perioada 4-10 martie la Drobeta Turnu Severin.

Antrenorul Viorel Crăciunea a deplasat la această competiţie doi sportivi, pe Mădălin Călugăr, care a participat la categoria 46 de kg, şi pe Raul Benea, care a luat startul la întrecerile categoriei 63 kg.

La categoria 46 kg au participat 12 pugilişti, iar în primul meci Mădălin Călugăr a câştigat la puncte în faţa lui Mihăiță Ștefan de la CS Mioveni, dar a fost învins apoi, în semifinale, de Constantin Vodă de la CSM Suceava, după o decizie strânsă, scor 2-3.

La categoria 63 kg au luat startul 21 de sportivi, iar Raul Benea a disputat patru meciuri. El i-a învins la puncte pe Darius Petruș (CSM Orăștie), Nicolas Enache Nicolas (CSS 5 București) și Diego Păun (CS Onești) şi a cedat în semifinale în faţa lui Darius Stegari de la Basti Box Salonta.

Antrenorul Viorel Crăciunea s-a declarat mulţumit de rezultatele obținute de sportivii săi.