Sportivele clubului LPS Bihorul, pregătite de antrenorul Călin Laza, s-au întors cu două medalii de la întrecerile Campionatului Naţional de atletism în sală pentru copii 1 şi 2, întreceri care au avut loc în perioada 9-10 aprilie la Bucureşti.

La această finală, care a fost găzduită de Sala Ioan Soter din cadrul Complexului Sportiv "Lia Manoliu", tehnicianul orădean a deplasat două sportive, pe Ana Georgiana Muntean şi pe Kosa Anna, aceasta din urmă fiind fiica antrenorului de baschet Kosa Zoltan.

Cum era de aşteptat, Ana Georgiana Muntean a avut o evoluţie bună, cucerind medalia de bronz în proba de 200 metri, cu timpul de 28:06 secunde, dar şi un loc IV, la 60 metri, unde a fost cronometrată în 8:22 secunde.

La rândul ei, Kosa Anna s-a situat pe podium, chiar pe o treaptă superioară, pe locul II, cucerind medalia de argint în cadrul probei de 1.500 metri, după ce a încheiat cursa cu timpul de 5:31 minute.