Sportivii de la clubul Crişul Oradea au obţinut două medalii şi un loc 9 la întrecerile Finalei Campionatului Naţional de Judo Ne Waza U15, U13 şi U11, respectiv Juniori III, Juniori IV şi Copii I.

Programată în perioada 12-14 octombrie, la Ploieşti, competiţia a reunit la start 600 de sportivi proveniţi de la cluburi din întreaga ţară.

Performerele delegaţiei Crişul Oradea au fost: Iasmina Gyoker, care în cadrul categoriei +52 kg a ocupat locul al II-lea, devenind vicecampioană naţională la Juniori IV - U13, şi Patricia Pintea, care la +44 kg s-a situat pe poziţia a III-a, cucerind medalia de bronz, în cadrul categoriei copii I - U11.

Locul 9 a fost cucerit de Roxana Cozma, la categoria 52 kg a Juniorilor III - U15.

Sportivele orădene de la clubul Crişul sunt pregătite de antrenoarea Olimpia Ianc.