Întrecerile Campionatelor Naţionale de atletism ale României, desfăşurate în perioada 26-27 iulie la Piteşti, au adus sportivilor de la CSM CSU Oradea două medalii, una de argint şi una de bronz.

Cea care s-a situat pe locul II şi, implicit, a intrat în posesia medaliei de argint, devenind vicecampioană naţională, este Ligia Bara, la proba de săritură în înălţime. Sportiva a reușit un rezultat de 1,75 metri.

De menţionat că în cadrul aceleiaşi probe, Delia Neag s-a situat pe locul al VI-lea, cu rezultatul de 1,60 metri.

Cealaltă medalie, cea de bronz, a cucerit-o Laviniu Chiş, sportiv care s-a situat al III-lea în cadrul  probei de 5.000 metri, cu timpul de 14 minute şi 48 de secunde şi 98 de sutimi.

La aceaşi probă, Eduard Hercuţ s-a situat pe locul al 13-lea. El s-a situat al 5-lea în cadrul cursei de 3.000 de metri obstacole, unde a încheiat cu timpul de 9 minute, 30 de secunde şi 16 sutimi.

La suliţă masculin, Andrei David a ocupat locul al 8-lea, cu 62.76 metri, în timp ce la săritura în lungime, Cristian Dobândă s-a clasat pe locul 12, iar Adrian Manoilă pe poziţia următoare.