Formaţia Foresta Tileagd a câştigat ediţia din acest an a Cupei României, faza judeţului Bihor, după ce, duminică, s-a impus la Salonta, în finala susţinută în compania celor de la Victoria Avram Iancu, cu scorul de 2-1.

Meciul s-a desfăşurat pe stadionul municipal din Salonta. Primul gol a fost înscris de Claudiu Popa, în minutul 27, dintr-o lovitură de la 11 metri, acordată echipei din Tileagd.

Cei de la Victoria Avram Iancu au reuşit să restabilească egalitatea în prelungirile primei reprize, în minutul 45+1, când Alexandru Memetea a reuşit să înscrie pentru 1-1.

În partea a doua, echipa din Tileagd a revenit la conducere, în minutul 70, când Cristian Fitero a înscris direct lovitură liberă de la 27 de metri.

În urma reuşitei, Foresta Tileagd va reprezenta judeţul Bihor în faza naţională a Cupei României.

În jocul de duminică, antrenorul Ovidiu Morna a trimis în teren pentru Foresta următoarea formulă: G. Luca – Cl. Popa, G. Karacsany, Fl. Marc, V. Naghi, B. Iova, Ad. Popa (min. 76 I. Ban), Em. Filip (min. 89 S. Ciocan), L. Dărăban, E. Bala (min. 46 Cr. Fitero) şi T. Cheregi.