Fotbalistul bihorean George Puşcaş a trecut uşor de momentul eliminării din jocul echipei naţionale din Armenia, care i-a adus mai multe critici, şi s-a reabilitat la echipa de club. Atacantul orădean a înscris din nou, luni, pentru Reading, într-un meci din campionatul ligii secunde engleze, championship.

Reading s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în faţa formaţiei Derby County, iar Puşcaş a fost titular şi a marcat în minutul 57.

Internaţionalul român a reluat acrobatic în plasă un balon respins de portarul oaspeţilor, după un şut al lui Meite.

Puşcaş a jucat până în minutul 82, când a fost înlocuit cu portughezul Lucas Joao.

După acest joc, Reading a acumulat 66 de puncte şi ocupă locul al 6-lea. Conduc Norwich, cu 84 de puncte, şi Watford, cu 79 de puncte.