Handbaliştii de la CSM Oradea au suferit vineri cea de-a patra înfrângere din acest sezon. Elevii antrenorului George Tăutu au evoluat la Baia Mare, pe terenul celor de la CS Minaur II, într-un joc ce a contat pentru etapa a 12-a a Seriei D din Liga Naţională.

Desfăşurat la Sala Sporturilor Lascăr Pană din Baia Mare, meciul s-a încheiat cu scorul de 29-28 în favoarea gazdelor.

Partida a fost echilibrată pe tot parcursul celor 60 de minute de joc. Orădenii şi-au adjudecat totuşi prima repriză, cu scorul de 17-16.

În partea a doua, maramureşenii au reuşit să înscrie însă de 13 ori, faţă de doar 11 goluri ale orădenilor, iar, astfel, au întors situaţia de partea lor, CS Minaur II câştigând la limită, cu 29-28.

În urma înfrângerii, formaţia antrenată de George Tăutu a coborât pe locul II al clasamentului, cu 24 de puncte, având un bilanţ de 8 victorii şi 4 eşecuri.

Orădenii sunt devansaţi din nou de HC Szejke Odorhei, echipă care are un punct mai mult în clasament.

În următoarea partidă, handbaliştii de la CSM Oradea vor evolua sâmbătă, 16 februarie, de la ora 17, pe teren propriu, la Arena Antonio Alexe, în compania celor de la HCM Sighişoara, echipă situată pe locul III.