Fotbaliștii de la Lotus Băile Felix și-au continuat seria rezultatelor pozitive din actuala ediție de campionat a Ligii a III-a. După două victorii, echipa din comuna Sânmartin a reușit să obțină un rezultat de egalitate pe terenul unei formații care până în urmă cu câteva luni evolua în Liga a II-a, Minaur Baia Mare.

Programat în cadrul etapei a IV-a a Seriei a 10-a, jocul de la Baia Mare s-a încheiat cu scorul de 1-1, după ce la pauză maramureșenii conduceau cu 1-0, printr-un gol marcat de Cătălin Ștefănescu în minutul 17.

Egalarea a survenit pe final, în minutul 85, când a înscris Patrick Blăgea, cu un șut frumos din afara careului.

După acest rezultat, Lotus Băile Felix are acumulate 7 puncte și ocupă locul III în clasamentul Seriei a 10-a.

Antrenorul Cosmin Bodea a trimis în teren la Baia Mare următoarea formulă: A. Barabaș – S. Cucu, Al. Pintea (min. 56 Cr. Urbanowski), D. Lupșe, M. Arsene, D. Ciurcui, Sg. Oltean, D. Sala (min. 58 R. Tămaș), V. Costea, G. Gitye (min. 58 Fl. Duma) și P. Blăgea (min. 90+4 S. Oșvat).

În următoarea etapă, Lotus Băile Felix va evolua pe teren propriu, în compania celor de la Olimpia MCMXXI Satu Mare, vineri, 22 septembrie, cu începere de la ora 17.