Neconvocat la naţională de selecţionerul german Christoph Daum, atacantul orădean Claudiu Keşeru se simte tot mai bine la echipa de club din Bulgaria,  Ludogoreţ Razgrad, unde este golgheter. Astfel, Claudiu Keşeru a marcat din nou pentru formaţia sa, chiar o dublă în ultima etapă de campionat.

Sâmbătă, Ludogoreţ a evoluat pe terenul echipei Slavia Sofia, în faţa căreia s-a impus cu scorul de 4-0, după ce şi la pauză conducea cu 2-0.

Ambele goluri din prima repriză a meciului au fost înscrise de atacantul orădean, care a deschis scorul foarte repede, în minutul 2, după care l-a majorat, în minutul 20.
Astfel, după 8 etape din noul sezon, Claudiu Keşeru are 4 goluri la activ, el fiind însă şi golgheterul sezonului trecut.

În acest început de campionat, echipa sa, Ludogoreţ se află pe locul II, cu un punct mai puţin decât liderul, CSKA Sofia, care are 19 puncte.