I-a înseninat ziua de Sfântul Nicolae. O angajată a Poliţiei Locale a găsit pe stradă, pe 5 decembrie, un portofel cu acte, bunuri şi bani în valoare totală de peste 1.000 lei aparţinând unei orădence şi l-a returnat proprietarei.
"Dând dovadă de profesionalism şi ţinând cont de principiile care guvernează conduita unui poliţist local, respectiv cinstea şi corectitudinea, poliţistul local Nadia Cotrău s-a deplasat la adresa de domiciliu a persoanei care a pierdut bunurile. Poliţistul local a predat bunurile găsite proprietarului de drept, doamnei Anca Paul, care i-a mulţumit, fiind recunoscătoare pentru felul în care s-a comportat", a anunţat luni Poliţia Locală pe portalul municipalităţii.
Poliţiştii locali îi felicită pe toţi orădenii care în circumstanţe similare au dat dovadă de spirit civic şi au returnat proprietarilor bunurile pierdute.
În plus, Poliţia Locală le reaminteşte cetăţenilor că pot anunţa orice problemă care ţine de compentenţa instituţiei la numărul de telefon 0259.969.