La întrecerile Campionatului Naţional de Judo al Ministerului Afacerilor Interne, competiţie care a avut loc în localitatea Calimăneşti, în perioada 15-16 noiembrie, au luat parte şi doi sportivi de la CSM Liberty Oradea, care au avut evoluţii foarte bune, reuşind să cucerească medaliile de aur şi argint.

Astfel, Mircea Pop, agent în cadrul IPJ Bihor, a obţinut medalia de aur în cadrul categoriei 81 kg, iar Pusztai David, student la Academia de Poliţie "Alexandru Ioan Cuza" Bucureşti, tot la categoria 81 kg, s-a clasat pe locul al doilea şi a cucerit medalia de argint.

Cei doi judoka sunt pregătiţi la CSM Liberty de profesorii antrenori Aurelian Ciprian Fleisz şi Alexandru Goncearenco.

Întrecerile de la Călimăneşti au reunit la start peste 100 de politişti, jandarmi, pompieri şi studenţi din cadrul institutiilor de învaţământ MAI.