Tinerii sportivi de la LPS Bihorul Oradea au ocupat locuri onorabile la întrecerile Cupei României de atletism, competiţie care s-a desfăşurat la Piteşti, în perioada 21 - 22 mai.

Cel mai bun rezultat l-a obţinut Diana Verdeş, alergătoare pregătită de antrenorul Călin Laza, care în cadrul probei de 1 500 metri U16, s-a clasat a II-a, cu 4 minute şi 57:04 de secunde.

În apropiere de podium, pe locul 4, s-au situat Ionuţ Boldi, la proba de 800 metri U20, cu timpul de 1 minut 56:54 secunde, dar şi Alexandra Bărcui, tot la 800 metri, dar în cadrul categoriei de vârstă U18. Ea a fost cronometrată cu timpul de 2 minute şi 23:67 secunde. Ambii sportivi sunt pregătiţi de antenorul Robert Olah.

În fine, locul 6 l-a ocupat Antal Jozsef la proba de săritură în înaltime U20, rezultatul său consemnând o săritură de 1,85 metri. A mai concurat şi Horaţiu Sabău, dar fără o clasare notabilă. Ambii sportivi sunt antrenaţi de Maria Preda.