Secția de polo a Clubului Sportiv Crișul Oradea continuă să confirme nivelul ridicat al școlii orădene de polo, prin numeroase convocări ale sportivilor la loturile naționale ale României.
Selecțiile vin după rezultatele obținute în Campionatele Naționale, unde echipele U20 și U18 masculin au câștigat medalii de argint, confirmând progresul constant al clubului.
La Lotul Național U20 masculin au fost convocați sportivii Nagy Alex, Mérai László, Orsós Roland, Nagy Benjámin și Holhoș Darius.
La categoria U16 masculin, vor reprezenta România Maximciuc Ilie, Giosu Răzvan, Flore Milan și Boiț Marc. Totodată, antrenorul Raymond Jiganea a fost cooptat în staff-ul tehnic al lotului U16, în funcția de antrenor secund.
Și la nivel feminin, CS Crișul Oradea are reprezentare la Lotul Național U20, prin sportivele Niculescu Maya, Cereușenco Valeria, Dumitru Sara și Sîvu Francesca.
Reprezentanții clubului transmit că aceste convocări confirmă valoarea sportivilor, profesionalismul antrenorilor și implicarea constantă a familiilor.
Clubul le transmite felicitări celor selecționați și succes în pregătire și în competițiile internaționale sub culorile României.